✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
Skagen Watch Fisk - Stainless Steel
This 42mm Fisk features a blue dial, a uni-directional rotating top ring, high-res lum on indexes, 10 ATM water resistence, a screw-down crown, three-hand movement, special case back and steel-mesh strap.
| Gender | Men |
|---|---|
| Case Color | Sliver |
| Case Size | 42 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Dial Color | Blue |
| Movement Type | Two Hand |
| Watch Strap Color | Silver |
| Strap Width | 20 mm |
| Strap Material | Stainless Steel Mesh |
| Circumference | 200+/- 5 mm |
| Water Resistant | 10 ATM - Screw Down Crown |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Skagen Watch Fisk - Stainless Steel
Skagen Watch Fisk - Stainless Steel
This 42mm Fisk features a blue dial, a uni-directional rotating top ring, high-res lum on indexes, 10 ATM water resistence, a screw-down crown, three-hand movement, special case back and steel-mesh strap.
| Gender | Men |
|---|---|
| Case Color | Sliver |
| Case Size | 42 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Dial Color | Blue |
| Movement Type | Two Hand |
| Watch Strap Color | Silver |
| Strap Width | 20 mm |
| Strap Material | Stainless Steel Mesh |
| Circumference | 200+/- 5 mm |
| Water Resistant | 10 ATM - Screw Down Crown |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |
$35.25
Original: $100.72
-65%Skagen Watch Fisk - Stainless Steel—
$100.72
$35.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 42mm Fisk features a blue dial, a uni-directional rotating top ring, high-res lum on indexes, 10 ATM water resistence, a screw-down crown, three-hand movement, special case back and steel-mesh strap.
| Gender | Men |
|---|---|
| Case Color | Sliver |
| Case Size | 42 mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Dial Color | Blue |
| Movement Type | Two Hand |
| Watch Strap Color | Silver |
| Strap Width | 20 mm |
| Strap Material | Stainless Steel Mesh |
| Circumference | 200+/- 5 mm |
| Water Resistant | 10 ATM - Screw Down Crown |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |

















