Skagen Watch Holst - Automatic
This 42mm Holst features a black sandblast dial, automatic movement and brown leather strap.
| Gender | Men |
|---|---|
| Case Color | Silver |
| Case Size | 42 mm |
| Dial Color | Black Skeleton |
| Movement Type | Automatic Two Hand |
| Watch Strap Color | Brown |
| Strap Width | 22 mm |
| Strap Material | Gengine Leather |
| Circumference | 200+/- 5 mm |
| Water Resistant | 3 ATM |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Skagen Watch Holst - Automatic
Skagen Watch Holst - Automatic
This 42mm Holst features a black sandblast dial, automatic movement and brown leather strap.
| Gender | Men |
|---|---|
| Case Color | Silver |
| Case Size | 42 mm |
| Dial Color | Black Skeleton |
| Movement Type | Automatic Two Hand |
| Watch Strap Color | Brown |
| Strap Width | 22 mm |
| Strap Material | Gengine Leather |
| Circumference | 200+/- 5 mm |
| Water Resistant | 3 ATM |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |
Original: $154.73
-65%$154.73
$54.16Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 42mm Holst features a black sandblast dial, automatic movement and brown leather strap.
| Gender | Men |
|---|---|
| Case Color | Silver |
| Case Size | 42 mm |
| Dial Color | Black Skeleton |
| Movement Type | Automatic Two Hand |
| Watch Strap Color | Brown |
| Strap Width | 22 mm |
| Strap Material | Gengine Leather |
| Circumference | 200+/- 5 mm |
| Water Resistant | 3 ATM |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |

















