Skagen Freja - Steel Link - Rose Gold Tone
This 26mm Freja features a sunray dial with crystal indexes and two-hand movement. It is finished with a 14mm steel-link strap.
| Gender | Women |
|---|---|
| Case Color | Rose Gold |
| Case Size | 26 mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Dial Color | Blue |
| Movement Type | Two Hand |
| Watch Strap Color | Rose Gold |
| Strap Width | 14 mm |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Circumference | 175+/- 5 mm |
| Closure | Adjust-O-Matic |
| Water Resistant | 5 ATM |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Skagen Freja - Steel Link - Rose Gold Tone
Skagen Freja - Steel Link - Rose Gold Tone
This 26mm Freja features a sunray dial with crystal indexes and two-hand movement. It is finished with a 14mm steel-link strap.
| Gender | Women |
|---|---|
| Case Color | Rose Gold |
| Case Size | 26 mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Dial Color | Blue |
| Movement Type | Two Hand |
| Watch Strap Color | Rose Gold |
| Strap Width | 14 mm |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Circumference | 175+/- 5 mm |
| Closure | Adjust-O-Matic |
| Water Resistant | 5 ATM |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |
Original: $84.66
-65%$84.66
$29.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 26mm Freja features a sunray dial with crystal indexes and two-hand movement. It is finished with a 14mm steel-link strap.
| Gender | Women |
|---|---|
| Case Color | Rose Gold |
| Case Size | 26 mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Dial Color | Blue |
| Movement Type | Two Hand |
| Watch Strap Color | Rose Gold |
| Strap Width | 14 mm |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Circumference | 175+/- 5 mm |
| Closure | Adjust-O-Matic |
| Water Resistant | 5 ATM |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |

















