Skagen Anita - Stainless Steel
This 34mm Anita watch features a genuine white turquoise natural stone dial and three-hand movement. It is finished with a 14mm leather strap.
| Gender | Women |
|---|---|
| Case Color | Silver |
| Case Size | 34 mm |
| Case Thickness | 8.7 mm |
| Dial Color | White |
| Movement Type | Three Hand |
| Watch Strap Color | Blue |
| Strap Width | 14 mm |
| Strap Material | Leather |
| Circumference | 175+/- 5 mm |
| Closure | Single Prong Strap Buckle |
| Water Resistant | 5 ATM |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Skagen Anita - Stainless Steel
Skagen Anita - Stainless Steel
This 34mm Anita watch features a genuine white turquoise natural stone dial and three-hand movement. It is finished with a 14mm leather strap.
| Gender | Women |
|---|---|
| Case Color | Silver |
| Case Size | 34 mm |
| Case Thickness | 8.7 mm |
| Dial Color | White |
| Movement Type | Three Hand |
| Watch Strap Color | Blue |
| Strap Width | 14 mm |
| Strap Material | Leather |
| Circumference | 175+/- 5 mm |
| Closure | Single Prong Strap Buckle |
| Water Resistant | 5 ATM |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |
Original: $100.72
-65%$100.72
$35.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 34mm Anita watch features a genuine white turquoise natural stone dial and three-hand movement. It is finished with a 14mm leather strap.
| Gender | Women |
|---|---|
| Case Color | Silver |
| Case Size | 34 mm |
| Case Thickness | 8.7 mm |
| Dial Color | White |
| Movement Type | Three Hand |
| Watch Strap Color | Blue |
| Strap Width | 14 mm |
| Strap Material | Leather |
| Circumference | 175+/- 5 mm |
| Closure | Single Prong Strap Buckle |
| Water Resistant | 5 ATM |
| Warranty | International 2-Year Limited Warranty |

















