Citizen Eco-Drive - 37mm AR- Drive Collection
Share your fashionable point of view starting with this hip AR timepiece from CITIZEN®'s DRIVE Collection. Shown here in a stainless steel case with a stainless steel and white silicone band and a white dial. Featuring our Eco-Drive technology – powered by light, any light. Never needs a battery.
WATCH FEATURES
| Movement | Eco-Drive J830 |
| Functions | 3-Hand |
| Band | Two-Tone Stainless Steel & Resin Bracelet, Fold Over Clasp with Push Button |
| Case Size | 37mm |
| Case Material | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial | White |
| Crystal | Mineral Crystal |
| Water Resistance | WR100/10Bar/333ft |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Citizen Eco-Drive - 37mm AR- Drive Collection
Citizen Eco-Drive - 37mm AR- Drive Collection
Share your fashionable point of view starting with this hip AR timepiece from CITIZEN®'s DRIVE Collection. Shown here in a stainless steel case with a stainless steel and white silicone band and a white dial. Featuring our Eco-Drive technology – powered by light, any light. Never needs a battery.
WATCH FEATURES
| Movement | Eco-Drive J830 |
| Functions | 3-Hand |
| Band | Two-Tone Stainless Steel & Resin Bracelet, Fold Over Clasp with Push Button |
| Case Size | 37mm |
| Case Material | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial | White |
| Crystal | Mineral Crystal |
| Water Resistance | WR100/10Bar/333ft |
Original: $143.05
-65%$143.05
$50.07Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Share your fashionable point of view starting with this hip AR timepiece from CITIZEN®'s DRIVE Collection. Shown here in a stainless steel case with a stainless steel and white silicone band and a white dial. Featuring our Eco-Drive technology – powered by light, any light. Never needs a battery.
WATCH FEATURES
| Movement | Eco-Drive J830 |
| Functions | 3-Hand |
| Band | Two-Tone Stainless Steel & Resin Bracelet, Fold Over Clasp with Push Button |
| Case Size | 37mm |
| Case Material | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial | White |
| Crystal | Mineral Crystal |
| Water Resistance | WR100/10Bar/333ft |

















