Citizen Eco-Drive - 30mm Jolie With Diamonds
Reminiscent of the classic bow styling, the Jolie timepiece brings a fresh shine to your style. Featured with brilliant diamonds on the dial, this watch is a perfect match for your little black dress. Shown here in stainless steel with a light pink Mother-of-Pearl dial. Featuring our Eco-Drive technology – powered by light, any light. Never needs a battery.
WATCH FEATURES
| Movement | Eco-Drive E031 |
| Functions | 3-Hand |
| Band | Silver-Tone, Stainless Steel |
| Case Size | 30mm |
| Case Material | Silver-Tone, Stainless Steel |
| Dial | Pink Mother-of-Pearl |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Water Resistance | WR50/5Bar/166ft |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Citizen Eco-Drive - 30mm Jolie With Diamonds
Citizen Eco-Drive - 30mm Jolie With Diamonds
Reminiscent of the classic bow styling, the Jolie timepiece brings a fresh shine to your style. Featured with brilliant diamonds on the dial, this watch is a perfect match for your little black dress. Shown here in stainless steel with a light pink Mother-of-Pearl dial. Featuring our Eco-Drive technology – powered by light, any light. Never needs a battery.
WATCH FEATURES
| Movement | Eco-Drive E031 |
| Functions | 3-Hand |
| Band | Silver-Tone, Stainless Steel |
| Case Size | 30mm |
| Case Material | Silver-Tone, Stainless Steel |
| Dial | Pink Mother-of-Pearl |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Water Resistance | WR50/5Bar/166ft |
Original: $224.07
-65%$224.07
$78.42Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Reminiscent of the classic bow styling, the Jolie timepiece brings a fresh shine to your style. Featured with brilliant diamonds on the dial, this watch is a perfect match for your little black dress. Shown here in stainless steel with a light pink Mother-of-Pearl dial. Featuring our Eco-Drive technology – powered by light, any light. Never needs a battery.
WATCH FEATURES
| Movement | Eco-Drive E031 |
| Functions | 3-Hand |
| Band | Silver-Tone, Stainless Steel |
| Case Size | 30mm |
| Case Material | Silver-Tone, Stainless Steel |
| Dial | Pink Mother-of-Pearl |
| Crystal | Sapphire Crystal |
| Water Resistance | WR50/5Bar/166ft |

















